Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.
SLIKA IZVANJSKOG IZGLEDA NOVE ŽUPNE CRKVE
Dobrodošli na službene stranice Župe Krista Kralja u Čitluku

ČISTA SRIJEDA "PEPELNICA" - POČETAK KORIZMENOG VREMENA

Kreirano: Ponedjeljak, 08 Veljača 2016 Objavljeno: Ponedjeljak, 08 Veljača 2016

Pepelnica ili Čista srijeda i Veliki petak jedini su dani u godini kada Crkva propisuje strogi post i nemrs. Post, koji je propisan za Pepelnicu i Veliki petak, znači da se katolici od 18. do 60. godine života (s izuzetkom bolesnika) taj dan smiju samo jednom do sita najesti, što ne isključuje i druge oblike odricanja (gledanje TV, izbjegavanje zabava i sl.). Nemrs, koji je propisan za sve petke u korizmi, znači odricanje od mesa toplokrvnih životinja, a obvezuje sve vjernike koji su navršili 14 godina. Na Čistu srijedu obred pepeljanja će biti na misama u 7 i 18 sati. Na taj dan svećenik govori onome koga pepelja "Spomeni se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti".

Hitovi: 752