Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.
SLIKA IZVANJSKOG IZGLEDA NOVE ŽUPNE CRKVE
Dobrodošli na službene stranice Župe Krista Kralja u Čitluku

PROSLAVA BLAGDANA SVETOGA FRANJE ASIŠKOGA

Kreirano: Srijeda, 05 Listopad 2016 Objavljeno: Srijeda, 05 Listopad 2016

Prigodom proslave blagdana svetoga Franje Asiškoga u našoj župnoj crkvi se u ponedjeljak kao priprema za sami blagdan nakon večernje svete mise molio obred preminuća svetoga oca Franje.

Na misi i obredu koji je uslijedio nakon sudjelovali su članovi FSR-a kao i članovi Franjevačke mladeži – Frame Čitluk. Na sami blagdan, misno slavlje predvodio je župnik fra Miro Šego u koncelebraciji sa župnim vikarom fra Goranom Azinovićem. Fra Miro je u propovijedi između ostaloga istaknuo kako sveti Franjo i u današnem vremenu može biti svima uzor te se osvrnuo na najvažnije događaje iz života sveca koji su ga potakli da se potpuno odrekne samoga sebe i stavi u službu Kristovu. Liturgijsko pjevanje predvodila je sestra Slavica Kožul.

Hitovi: 1970