Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.
SLIKA IZVANJSKOG IZGLEDA NOVE ŽUPNE CRKVE
Dobrodošli na službene stranice Župe Krista Kralja u Čitluku

1. ožujka 2017. ČISTA SRIJEDA - PEPELNICA

Kreirano: Nedjelja, 26 Veljača 2017 Objavljeno: Nedjelja, 26 Veljača 2017

Čistom Srijedom, započinjemo korizmeno vrijeme koje traje četrdeset dana. Za kršćanina vjernika, korizma je vrijeme odricanja, pokore, posta i razmatranja. Intenzivna priprema za Kristovo Uskrsnuće, preko kojeg smo otkupljeni i spašeni. Na Čistu Srijedu, za vrijeme mise, obavljamo obred pepeljenja. Svećenik uzima blagosovljeni pepeo, posipajući ga po glavi vjernika govori riječi: “Spomeni se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti.”  Čista srijeda ili pepelnica je dan posta i nemrsa. Na misama u 7 i 18 sati toga dana bit će obred pepeljanja.

pepeljanje

Hitovi: 2127