Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.
SLIKA IZVANJSKOG IZGLEDA NOVE ŽUPNE CRKVE
Dobrodošli na službene stranice Župe Krista Kralja u Čitluku

Slavlje zavjetovanja i primanja novih članova u FSR

Kreirano: Srijeda, 19 Ožujak 2014 Objavljeno: Srijeda, 19 Ožujak 2014

image00045Na večernjoj svetoj misi 16. ožujka upriličeno je  slavlje primanja novih članova, produženje privremenih zavjeta te polaganje vječnih zavjeta mjesnog  bratstva Franjevačkog svjetovnog reda ­- Čitluk.

Sveto misno slavlje predvodio je fra Ljubo Kurtović,  nacionalni i područni duhovni asistent FSR-a, a suslavitelj je bio fra Danko Perutina, duhovni asistent bratstva koji je uime Crkve potvrdio zavjete.

Zavjete je primila mjesna ministra Zdenka Milićević, a euharistijsko je slavlje svojom pjesmom uveličala skupina Prijatelji. Poticajima Duha Svetoga, da žive evanđelje po uzoru na sv. Franju u novicijatu i godini dana pripreme, odgovorilo je dvadeset osam  novih članova. U istom Duhu su Valentina Bevanda i Zvonimir Barišić produžili privremene zavjete na godinu dana, dok su vječne zavjete života po načelu evanđelja, a  po uzoru na sv. Franju položili: Ines Milićević, Josip Primorac, Sandra Marinčić, Ruža Vidić i Ivana Čilić.

Na kraju svetog misnog slavlja prisutnima se obratio čitlučki župnik fra Miro Šego, izrazio zadovoljstvo zbog širenja FSR-a, čestitao slavljenicima i pozvao župljane da se pridruže Franjevačkom svjetovnom redu. Nakon svečanog blagoslova, uslijedilo je čestitanje i fotografiranje te prigodno druženje u župnoj dvorani.

Mir i dobro

FSR, Čitluk

Galeriju slika mozete pogledati ovdje.

Hitovi: 1916