Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

AKCIJA FRAME ČITLUK – POTPOLJE 2015.

Kategorija: frama Kreirano: Utorak, 28 Travanj 2015 Objavljeno: Utorak, 28 Travanj 2015

Prije dvadesetak dana, mi framaši Frame Čitluk, djelujući u duhu sv. Franje ljubitelja i zaštitnika prirode, pokrenuli smo akciju Potpolje 2015.

Cilj ove akcije je bio dokazati sebi, a pokazati drugima, prije svega našim roditeljima, profesorima, vršnjacima, kako mi nismo bumerang-generacija, od koje neće biti ništa, nego da ćemo upravo mi biti kreatori bolje budućnosti u ovoj zemlji u kojoj se na svakom koraku mogu čuti rečenice: “Ništa se ne isplati raditi”, “Bolje kruh u hladu, nego dva na suncu”…

  

Nakon što nam je gosp. Pero Ostojić-Bili privremeno posudio dvije velike livade, prihvatili smo se posla. Zahvaljujući gosp. Zvonimiru Ostojiću-Đoni, Mati Ostojiću i Franji Ostojiću-Šoši koji su nam pomogli u pripremi zemlje, zasadili smo oko 300 kilograma krumpira, 20 kilograma crvenog luka, a još su zasađeni: mrkva, grašak, tikvice i tikve. Osim roditelja koji imaju prvenstvo otkupa naših eko-proizvoda, javilo se još dvoje ljudi koji žele sve otkupiti. Pa eto, nek' netko kaže da se ne isplati raditi. S rezultatima ćemo se javiti na završetku ove akcije.

U budućnosti planiramo izgradnju i uređenje biciklističko-pješačke staze oko čitlučkog polja, koja će biti prikladna za bicikliranje kao i za šetnju u prirodi, po uzoru na sv. Franju koji je volio Boga iznad svega, ali je isto tako njegovao izuzetnu ljubav prema prirodi i svemu stvorenom. Frama Čitluk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hitovi: 2751