Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

POSJET FSR-A SESTRAMA KLARISAMA U BRESTOVSKOM

Kreirano: Ponedjeljak, 03 Listopad 2016 Objavljeno: Ponedjeljak, 03 Listopad 2016

U okviru priprema trodnevnice svetom Franji, Čitlučko bratsvo pohodilo je mjesto Brijestovsko gdje se nalazi samostan sestara Klarisa (2 red sv. Franje).

U 11 sati naš župnik fra Miro Šego  slavio je svetu misu u kapelici samostana zajedno sa trećarima i sa sestrama koje se nalaze u pregrađenom dijelu kapelice koji simbolizima odsutnost fizičkog kontakta sa ostalim ljudima. Nakon svete mise nastavljeno je druženje u blagovaonici samostana gdje su svi objedovali .Nakon kratke okrijepe i razgovora sestre su imale svoja svjedočanstva nakon kojih su svi prisutni imali priliku postaviti pitanja. Među sestrama Klarisama je sestra Tina (Rita),  rodom iz Gruda koja je također svjedočila o svome obraćenju i potpunom zaokretu u svom životu. Iako su sestre i u prostoru blagovaonice odvojene od svih ostalih ljudi, prilikom razgovora osjetila se bliskost susreta pa pregrade kao da nije ni bilo. U 15 sati su se svi premjestili u crkvu gdje se izmolila krunica Božanskog milosrđa nakon koje je uslijedio povratak kući.

Hitovi: 2024