Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

SUSRET ČITLUČKOG I MOSTARSKOG BRATSTVA OFS-A

Kreirano: Utorak, 13 Veljača 2018 Objavljeno: Utorak, 13 Veljača 2018

Dana 13.02.2018.mostarsko mjesno bratstvo pohodilo je bratstvo OFS-a u Čitluku. Valja napomenuti kako je ovo već drugi susret ovih bratstava, a prvi se dogodio u listopadu prošle godine. 

Susret je započeo pozdravom ministra čitlučkog bratstva Josipa Primorca koji je u uvodnom izlaganju ukratko predstavio bratstvo od samog osnutka pa sve do danas. Nakon pjesme i molitve Časoslova prisutnim trećarima obratio se čitlučki župnik i duhovni asistent fra Miro Šego koji se u svom izlaganju osvrnuo na svoj svećenički poziv blisko povezan sa Gospinim ukazanjima u Međugorju. Povezao je i  Franjino poimanje važnosti čitanja Svetog pisma sa Gospinim porukama koje potiču da se isto stavi na vidljivo mjesto u svakom domu.Nakon fra Mirinog izlaganja sve prisutne je pozdravio ministar mostarskog OFS-a Mate Penavić, koji je poput Josipa ukratko predstavio bratstvo te spomenuo kako članovi aktivno djeluju ne samo u okvirima redovnih sastanaka nego također organiziraju obiteljske susrete koji okupljaju oko 50-ak mladih obitelji iz Hercegovine. Još jedan plod rada OFS-a Mostar jest mobilna aplikacija pod nazivom „Oremus“ koja služi kao sredstvo evangelizacije i apostolata. Molitveni dio susreta završio se pjesmom a uslijedilo je bratstko zajedništvo i  druženje.

Hitovi: 1819