Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

FSR I NJIHOVI PRIJATELJI HODOČASTILI SV.LEOPOLDU I MARIJI BISTRICI

Kreirano: Utorak, 19 Travanj 2016 Objavljeno: Utorak, 19 Travanj 2016

Članovi Franjevačkog svjetovnog reda Čitluk i njihovi prijatelji na čelu sa duhovnim asistentom fra Dankom Perutinom pohodili su u subotu i nedjelju (16. i 17.04.) Zagreb i Mariju Bistricu iskazavši tako štovanje svetom Leopoldu Bogdanu Mandiću i Majci Božjoj. 

Hodočašće su započeli  u subotnju ranu zoru kako bi na vrijeme stigli u zagrebačku Dubravu u kojoj je tih dana boravilo neraspadnuto tijelo svetog Leopolda Bogdana Mandića, sveca hrvatskog naroda. Po dolasku ispred crkve u Dubravi dočekao ih je prizor velikog mnoštva naroda koje je u molitvi i sabranosti čekalo svoj red kako bi prišli, vidjeli tijelo,te uz svoje osobne nakane dodirnuli sarkofag sv.Leoplolda .Misa koja je trebala početi u 13 sati pomjerena je za 15 sati te su članovi FSR-a Čitluk sa svojim prijateljima  pohodili svečanu svetu misu koja je bila posebno prikazana za Franjevački svjetovni red te su nakon porpovijedi svi članovi skupa izgovorili zavjete. Navečer istoga dana, od 21 sat bilo je upriličeno večernje bdijenje koje je predvodio nadahnuti salezijanac don Damir Stojić . Uz glazbeno animiranje benda „Božja pobjeda“ don Damir je dotaknuo srca vjernika koji su bili okupljeni kako u samoj crkvi tako i u cijelom prostoru oko crkve.Sutradan su trećari sa svojim prijateljima krenuli prema Mariji Bistrici gdje su u 11 sati prisustvovali na svečanoj svetoj misi  koju su glazbeno animirali mladi sjemeništarci . Nakon mise svi su skupa u molitvi krenuli na put križa koji se nalazi u samom svetištu te su došavši na sam vrh brda zahvalili dragom Bogu na svim milostima i blagoslovu koji su primili na hodočašću. Nakon toga su krenuli prema kući te su uz molitvu, pjesmu i veselje sretno stigli u Čitluk.

Slike:

Hitovi: 2064