Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

U SRIJEDU 27. RUJNA ZAPOČINJU TRIBINE POD GESLOM "RIJEČJU VOĐENI"

Kreirano: Srijeda, 20 Rujan 2017

U srijedu 27. rujna u crkvi Krista Kralja u Čitluku u 19:30 započinju tribine na kojima će gostovati razni predavači. Geslo tribine je "Riječju vođeni" a tribine će se održavati svake druge srijede.

 

Prvi gost predavač će biti fra Josip Ikić. On je bivši gvardijan Franjevačkog samostana u Visokom, jednog od najstarijih u BiH. Ikić je sada zadužen za sjemeništarce, mlade kandidate koji žele biti svećenici, fratri. Papa Franjo imenovao ga je 2016. godine misionarem milosrđa u Vrhbosanskoj nadbiskupiji. 

Drugo predavanje planirano je 11. listopada, a gost predavač bit će hrvatska aktivistica dr. Želja Markić. Osnivačica je hrvatske podružnice međunarodne udruge Mary's Meals, koja hrani više od milion djece u najsiromašnijim dijelovima svijeta te je zajedno sa suprugom koordinatorica međunarodne udruge Obiteljsko obogaćivanje. Predstavnica je građanske inicijative "U ime obitelji". Ona će imati predavanje na temu "Obitelj, temelj društva".