Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

27. PROSINCA IZLOŽBA SLIKA POK. FRANJE PRIMORCA

Kreirano: Srijeda, 21 Prosinac 2016 Objavljeno: Srijeda, 21 Prosinac 2016

Povodom prve obljetnice smrti akademskog umjetnika Frane Primorca, Ogranak Matice hrvatske Čitluk u utorak, 27. prosinca organizira prigodni program u okviru svoje tradicionalne manifestacije „Božić s Maticom u Brotnju“.Program će započeti u 18 sati u Crkvi Krista Kralja u Čitluku gdje će biti služena sv. Misa zadušnica za pokojnog Franu Primorca Umjetnika, nakon čega će u 19 sati u Galeriji Klub Matice hrvatske biti upriličena izložba Franinih radova. 

U nastavku programa, u 20 sati, čitlučkoj publici u hotelu Brotnjo bit će predstavljena knjiga „Boje vrimena“ autora Slave Antina Bage. Bagina 27 knjiga po redu izašla je u nakladi OMH Čitluk, a nakon predstavljanja knjige koja je nastavak na autorovu raniju knjigu „Uvik biti čovik“, druženje će se nastaviti uz evociranje uspomena na pokojnog Franu Primorca koji je bio neumorni promicatelj kulturnih i tradicijskih vrijednosti hrvatskog katoličkog puka te je svoja umjetnička djela stvarao u najrazličitijim tehnikama i sa širokom lepezom različitih motiva.

Hitovi: 1895