Glasnik

glasnikOvdje možete pogledati tjedni glasnik Župe Krista Kralja u Čitluku.

 FSR

fsr naslovnaFranjevački svjetovni red ustanovljen je u nadahnuću i po djelovanju svetoga Franje Asiškoga.

FRAMA

tauFRAMA je kratica za zajednicu mladih koje nazivamo Franjevačka mladež.

TIJELOVSKA PROCESIJA NAŠIM MJESTOM

Kreirano: Četvrtak, 26 Svibanj 2016 Objavljeno: Četvrtak, 26 Svibanj 2016

Čitlučke ulice i ove godine je preplavilo nekoliko stotina vjernika naše župe pronoseći zajedno sa župnikom, svećenicima i ministrantima Presveti Oltarski Sakrament kroz grad.

Molitveni program započeo je krunicom i svetom misom u župnoj crkvi, a zatim je uslijedila procesija s Presvetim, koja je jedinstvena prilika da javno očitujemo svoju vjeru i ujedno zahvalimo dragom Bogu na svim darovima i dobročinstvima kojima obasipa našu župu iz dana u dan. Prva postaja procesije bila je u samoj crkvi, zatim se brojni vjerni puk uputio glavnom ulicom prema Robnoj kući, nastavio ulicom kralja Tvrtka do Broćanske, da bi cijela procesija završila na mjestu odakle je i započela – u župnoj crkvi, gdje je župnik fra Miro Šego zazvao Kristov blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom na sve nazočne vjernike. Liturgijsko pjevanje predvodio je veliki župni zbor naše župe pod vodstvom sestre Slavice Kožul, a prvopričesnici su laticama cvijeća posipali stazu kojom se kretala procesija kako bi i oni pokazali štovanje našega Gospodina na svoj jedinstven način. 

Hitovi: 1900